menu>
MOSIR Kościan
szukaj
Deklaracja dostępności BIP


Obserwatorium astronomiczne

Obserwatorium astronomiczne w Kościanie prowadzi działalność dydaktyczną i popularyzatorską. Jest ona realizowana poprzez organizację spotkań, w trakcie których prowadzone będą teleskopowe obserwacje nieba, wykładów popularnonaukowych, warsztatów, a także lekcji. Ich adresatem są zarówno najmłodsi (grupy przedszkolne), młodzież szkolna, jak i dorośli. Ideą działalności obserwatorium w Kościanie jest, aby każdy zainteresowany astronomią (niezależnie od jego wiedzy), mógł w nim zaspokoić swoją ciekawość.

Opiekunem obserwatorium astronomicznego jest absolwent astronomii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Mateusz Maliczak. Korzysta on ze wsparcia merytorycznego Obserwatorium Astronomicznego UAM, który objął patronat nad kościańskim projektem.

Obserwatorium astronomiczne w Kościańskiej Wieży Ciśnień rozpoczęło swoją działalność 28 lutego 2014 roku. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, znajdującą się w zakładkach po lewej stronie. Będzie ona stopniowo poszerzana o kolejne projekty i wydarzenia. Zwracamy uwagę, iż uczestnictwo w zdecydowanej większości wydarzeń jest nieodpłatne.

Wszystkich Państwa, zainteresowanych nowościami w obserwatorium astronomicznym, zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera, bądź do śledzenia nas na profilu FB:  https://www.facebook.com/wiezacisnienkoscian?fref=ts. Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu: 500 014 582. 

obiekty